Czy warto kupić szkło hartowane Spigen? Test i opinie na temat Spigen Glass.tR EZ Fit
Być może nie każdy z Was wie, ale prócz przeogromnego asortymentu sklepu internetowego 4GSM, mamy również punkty sprzedaży stacjonarnej. Są to dwa sklepy: w Warszawie i w Łasku. Zakup każdego akcesorium, jak etui czy szkła ochronnego, łączy się z jego montażem. Takich procesów np. naklejania szkieł hartowanych, codziennie mamy okazję przeprowadzać setki, a co za tym idzie, daje nam to naprawdę duże doświadczenie i pozwala dopracować każdy detal. Wiemy, jak zamontować szkło hartowane lub folię ochronną na telefon PERFEKCYJNIE.
Wiedza ta jest istotna z punktu widzenia dzisiejszego artykułu, czyli wrażeń z użytkowania szkła hartowanego Spigen Glas.tR EZ Fit, które dla Ciebie przetestujemy.
Spis treści
Szkło hartowane na telefon kiedyś i dziś
Przez ostatnie kilka lat kształt i struktura akcesoriów zabezpieczających ekran telefonu uległy wielkim zmianom. Kiedyś szkło ochronne równało się twardej plastikowej i dość grubej powierzchni, która w kwestii ochrony pozostawiała wiele do życzenia. Dziś szkła hartowane to niemal niezauważalne dla użytkownika gadżety. Przejrzyste, cienkie i przede wszystkim wytrzymałe. Pomyśl, ile razy przyglądałeś się czyjemuś smartfonowi dwa razy, żeby upewnić się, że naprawdę ma szkło?
Dziś chodzi o konkrety, dziś pokazujemy wyniki testu używania szkła hartowanego Spigen Glas.tR EZ Fit.
Montaż Spigen Glas.tR EZ Fit - Naklejanie szkła hartowanego
Pierwszą zaletą, którą podkreśla producent, jest łatwość montażu. Nasza odpowiedź: Sprawdzamy!
Należy przyznać, że sposób naklejania szkła Spigen Glas.tR EZ Fit zaskoczył wielu z nas. W zestawie instalacyjnym otrzymujesz dopasowany do kształtu Twojego telefonu szablon, wyglądający jak duże przezroczyste etui. Smartfon umieszczasz ekranem w stronę "pokrowca" i szkło jest idealnie dopasowane do Twojego ekranu. Świetny pomysł - przyznajemy! Sam zobacz, jak sprawnie i dokładnie przebiega ten proces w filmie: Instalowanie Spigen Glas.tR EZ Fit
Obawiając się, że nasze doświadczenie w instalacji szkieł hartowanych może zaburzyć nieco ocenę, sprawdziliśmy, co o takim sposobie naklejania szkła sądzą osoby, które nie robią tego codziennie.
W ocenie użytkowników dołożenie do zestawu instalacyjnego szablonu było pomocne i ułatwiło poprawne umiejscowienie szkła na wyświetlaczu.
Dla niewielu, ale znalazły się i takie osoby, naklejenie okazało się uciążliwe ze względu na paprochy pozostawione po ściereczce z mikrofibry. Dlatego rekomendujemy wykonywać to w zaparowanym pomieszczeniu np. łazience, gdzie wychwycone zostaną cząsteczki kurzu, jak przy instalacji każdej innej osłony ekranu.
Pamiętaj, że mimo że montaż szkła hartowanego Spigen Glas.tR EZ Fit jest prostszy niż w innych modelach, nadal musisz zachować uwagę i precyzyjnie przeprowadzić tę operację. To nie jest cudowne urządzenie, które zamontuje szkło za nas.
Test wytrzymałości Spigen Glas.tR EZ Fit
Producent szkła hartowanego Spigen Glas.tR EZ Fit zapewnia wytrzymałość na poziomie 9H. W 10-stopniowej skali Mohsa oznacza, to, że można zarysować je wyłącznie ostrzem diamentowym. Sprawdzamy!
Test kluczy szkło Spigena przeszło pozytywnie, a zawierał: upuszczanie kluczy na telefon i telefonu na klucze (pęk, którego nie powstydziłby się Gerwazy), suwanie kluczami po ekranie i celowe rysowanie po wyświetlaczu. Prócz kurzu na szkle nie pozostała żadna rysa.
Wkręt do metalu sunął po szkle niczym baletnica, ocierał się o niego i robił inne nieprzyzwoite czynności, włączając w to stukanie ostrą końcówką. Jednak i na takie zaloty szkło nadal pozostało obojętne.
Rzeźbiarski nóż do drewna również nie był w stanie zarysować szkła, co nasuwa nam ostateczny wniosek: producent nie kłamał, Spigen Glas.tR jest naprawdę wytrzymałe.
Jeśli uda Wam się porysować to szkło koniecznie napiszcie nam: jak i czym :)
Cena i wymiary szkła Spigen
Za cenę, która zwykle jest kosztem jednego porządnego szkła hartowanego, Spigen Glas.tR EZ Fit daje Ci DWA szkła ochronne, które jak już wiemy: łatwo dopasować do ekranu i bardzo trudno porysować.
Jasne, ktoś powie, że na Ali E****** za 80 złotych, znajdzie cztery albo i dziesięć. Ok, Twój wybór, ale nie licz na wysoką jakość, a już na pewno nie na 9H. Z drugiej strony możesz na szkło hartowane wydać i 200 złotych. My mając z tymi akcesoriami styczność na co dzień, jesteśmy zwolennikami zdroworozsądkowego podejścia i znajdywania złotego środka. I taki naszym zdaniem jest Spigen Glas.tR EZ Fit - wytrzymały i w odpowiedniej cenie.
Istotną z punktu widzenia użytkownika cechą szkła jest jego grubość. Według producenta wspomniany gadżet ma 0,2mm i to prawda, nie trzeba się nad tym za długo rozwodzić.
Czy warto kupić szkło hartowane Spigen?
Większość akcesoriów zabezpieczających ekran oferuje podobny poziom przejrzystości, odporności na smugi i zadrapania. W przypadku Spigen Glas.tR EZ Fit różnica polega na sposobie instalacji: łatwym i precyzyjnym. Ramka instalacyjna dla szkła jest już zagnieżdżona w plastikowym szablonie, który zatrzaskuje się wokół telefonu, więc (prawie) nie można jej założyć krzywo.
Szkło hartowane pokrywa cały wyświetlacz telefonu, ale nie powinna kolidować z większością etui, a już na pewno nie z tymi od Spigen. W przypadku innych marek lepiej się upewnij, kontaktując się z naszymi specjalistami.
Szkło hartowane na telefon Spigen Glas.tR EZ Fit jest dostępne również w wersji z filtrem prywatności.
Podsumowując: tak, warto kupić szkło Spigen Glas.tR EZ Fit! Polecamy je ze względu na łatwość i innowacyjne rozwiązanie w zakresie montażu. Doceniamy także jego wytrzymałość, a przede wszystkim to, że za cenę jednego otrzymujemy dwa.
Przeczytaj także:
SPIGEN CZY RINGKE - PORÓWNANIE ETUI OBU PRODUCENTÓW.
JAK NAMIERZYĆ TELEFON? JAK SPRAWDZIĆ CZY JESTEŚMY ŚLEDZENI?