Lista najlepszych aplikacji na androida - subiektywnie.
Ilość aplikacji dla systemu Android jest naprawdę duża i wybrać najlepszą nie jest łatwo. Nie wszystkie aplikacje są idealne i funkcjonalne. Jest jednak sporo aplikacji, które naprawdę pomagają w codziennym życiu, w jego wielu aspektach: planowanie podróży, organizacja pracy, rozrywka, zarządzanie danymi, nawigacja, itp.
Przedstawimy naszym zdaniem jedne z lepszych aplikacji dla Androida na rynku. Jest to oczywiście subiektywny wybór i nie są to jedyne aplikacje w swojej kategorii, które warto zainstalować. Każdy na pewno będzie miał swoją listę, która mu bardziej odpowiada.
Najlepsze aplikacje dla systemu Android
Solid Explorer
Solid Explorer to bardzo przejrzysty interfejs zgodny z założeniami Material Design i łatwy w obsłudze menedżer plików. Można dzięki tej aplikacji zarządzać swoimi danymi, plikami o wielu rozszerzeniach. Jest to polski produkt, który zyskuje coraz większą rzeszę fanów. Przez wielu użytkowników jest uważana za najlepszą w swojej kategorii aplikację. Ma ona wsparcie dla większej liczby chmur – Google Drive, Dropbox, Box, OneDrive, Sugarsync, Copy, Mediafire, Owncloud, Yandex, Mega.
Solid Explorer posiada wiele rozbudowanych opcji i personalizację. Można za jej pomocą przechowywać, przeglądać i kopiować pliki, ale również tworzyć archiwa TAR/ZIP z hasłem, rozpakowywać, a także przeglądać piki o bardzo wielu formatach. Można korzystać z niej testowo, za darmo przez dwa tygodnie, a później zakupić ją za niewielkie pieniądze jak nam się spodoba.
Wygląd można sobie zmieniać, bo są do dyspozycji gotowe schematy kolorystyczne oraz opcjonalne zestawy ikon. Wewnątrz aplikacji działa wyszukiwarka, dzięki której w łatwy sposób znajdziemy nawet głęboko schowane pliki. Do dyspozycji są dwa panele do przeglądania plików, między którymi można swobodnie przeciągać pliki.
Aplikacja Jak Dojadę
Jak dojadę to jest aplikacja, dzięki której komunikacja miejsca jest dużo, dużo łatwiejsza. Dzięki niej można sprawniej poruszać się po nieznanym mieście. Dzięki niej można znaleźć najszybszą opcję poruszania się po mieście. Znajdują się w niej aktualne rozkłady jazdy komunikacji miejskiej (ZTM, MPK, MZK, SKM, PKP). Godziny odjazdu i przyjazdu są podane dokładnie.
Można wyszukiwać po nazwach przystanków, ale również po ulicach, a aplikacja pokaże najbliższy przystanek docelowy o to jak długo będziemy poruszać się pieszo. Jest też możliwość kupna biletów miejskich w wybranych miastach. Wszystko, co potrzebne jest dodatkowo pokazane na mapie. W niektórych miastach jest dostępna opcja odjazdy LIVE, dzięki którym użytkownik otrzymuje informację, o której dojedzie tramwaj, trolejbus czy autobus, gdzie w danym momencie się znajduje, jak długie będzie opóźnienie.
Jeśli jako przystanek odjazdu wpiszemy adres domowy to pokaże się informacja ile minut zajmie nam dojście z domu na przystanek i o której trzeba wyjść z domu, aby zdążyć. Aplikacja dotyczy wielu miast w Polsce i wielu przewoźników. Jest ona przyjazna dla użytkownika i intuicyjna.
SkyCash do Androida
SkyCash to jest kolejna aplikacja, której nie należy szczędzić miejsca na dysku telefonu czy tabletu z systemem Android. Razem z Jakdojade to zestaw idealny. Dzięki tej aplikacji można zakupić bilety komunikacji miejskiej w wielu miastach Polski, a także bilety kolejowe krajowe. Oprócz tego można zakupić bilety do kina w sieci Multikino i innych lokalnych kin.
Pozwala ona również na dokonywanie przelewów na komórkę, można komuś doładować konto SkyCash, wypłacać pieniądze bez użycia karty w bankomatach Euronet, płacić rachunki czy kupić ubezpieczenie turystyczne i komunikacyjne. Jest to o wiele szybsze niż stanie w kolejce do automatu, czy kasy biletowej. Wystarczy doładować sobie konto i kupować bilety, a płatność potwierdzać za pomocą krótkiego PIN-u.
Do tego jest dostępna opcja Mobiparking. Dzięki niej można opłacić parkowanie w strefach parkowania w całej Polsce. Do wyboru są równe opcje naliczania opłaty. Jeśli w danym miejscu już nie obowiązuje strefa parkowania, to nie pobiera nam już pieniędzy z konta. Nie trzeba szukać parkometru i jeszcze drobnych.
Wystarczy dać kartkę z napisem Mobiparking na deskę rozdzielczą tak, aby była widoczna, a kontroler sprawdzi czy opłaciliśmy parkowanie. Jest ona łatwa w użyciu, intuicyjna i przyjazna dla użytkownika, a także oszczędza czas.
Aplikacja Power Amp
Power Amp to zupełnie inna kategoria, ale ważna dla efektywnego słuchania muzyki. Utwory odtwarzane są w wysokiej jakości. Aplikacja posiada wiele opcji konfiguracji interfejsu poprzez zmianę muzyki. Dużo informacji znajduje się na ekranie głównym podczas odtwarzania utworu – okładka płyty, nazwa utworu, skróty i kilka opcji przełączania się między utworami.
Power Amp ma wiele opcji konfiguracyjnych. Świetna opcja to włączanie/wyłączanie utworów podczas podłączania/odłączania słuchawek, a także automatyczne pobieranie okładek, wybieranie ścieżek naszych plików, z których chcemy wczytać muzykę.
Możemy sobie również dostosować pod siebie brzmienie, basy, intensywność tonów, zmieniać balans z lewego na prawy i odwrotnie, a także korzystać z korektora muzycznego. Ciekawą opcją jest automatyczne przestawianie korektora w zależności od wejściowego urządzenia – słuchawki, zestaw BT, głośnik. Aplikacja obsługuje pokaźną listę formatów plików: mp3, mp4/mp4a, opus, ogg, wma, flac, tak, mka, dsd dsf/dff i wiele innych. Można sobie dostosować skórkę jasną lub ciemną, wedle upodobań.
Simplenote
Simplenote jest to prosta aplikacja do przechowywania notatek, list, pomysłów w jednym miejscu. Notatki można za darmo synchronizować między wszystkimi urządzeniami, które mamy. Jeśli wprowadzimy zmianę w notatce na komputerze, to od razu będzie na widoczna z poziomu telefonu. Jest to aplikacja bardzo szybka – zapisanie notatki, zapisanie pliku jest tak szybkie, że wręcz nieodczuwalne, bo notatka jest zapisywana automatycznie.
Do każdej notatki możemy dodać tag, aby móc ją szybciej wyszukać w gąszczu innych. Pierwszy wiersz notatki automatycznie staje się jej tytułem. Jak sama nazwa wskazuje aplikacja jest naprawdę prosta, ale właśnie o taką prostotę chodzi. W końcu ma zastąpić notatki i długopis, które skomplikowane nie są.
MX Player
MX Player – było już o odtwarzaczu muzyki, nadszedł czas na odtwarzacz wideo. Jest to naprawdę wysokiej jakości narzędzie, które świetnie obsługuje napisy. Możliwe jest dekodowanie sprzętowe, dzięki któremu możemy oglądać wiele rodzajów filmów. Potrafi on korzystać z wielu rdzeni procesora, co pozwala na jeszcze szybsze dekodowanie filmów. Bardzo łatwo można przybliżać i oddalać obraz, a także panoramować obraz.
Świetna opcja dotyczy napisów. Można przemieszczać się między napisami – do przodu lub do tyłu. Można również zmienić ich rozmiar, przybliżyć, oddalić i zmienić ich rozmiar. Duże wrażenie robi, to ile formatów jest w stanie odtworzyć ta aplikacja – nie ma takiej, która jest w stanie wygrać z tym narzędziem, a nawet filmy o rozdzielczości FullHD i 4K są odtwarzane bez problemu. Narzędzie to można obsługiwać za pomocą gestów, które pozwalają na zmianę jasności ekranu, głośności, na przybliżanie i oddalanie ekranu czy przesuwanie filmu. Mnóstwo zmian można wprowadzić podczas oglądania filmu.
Replaio dla Android
Replaio – to polska aplikacja dla wielbicieli słuchania radia. Dzięki tej aplikacji mamy dostęp do stacji radiowych z kraju i świata, ale także tych, które dostępne są online. Poza tym dostępne są opcje, tj. radiobudzik, equalizer, przypomnienie o audycjach, wyłącznik czasowy. Aplikacja obsługuje ponad 30 000 radiostacji z kraju i świata. Jest ona całkowicie darmowa. Można z niej korzystać w aucie dzięki Android Radio.
Słuchanie radiostacji zagranicznych daje nam dostęp do ciekawych informacji, a także daje możliwość nauki języka obcego. Można słuchać radiostacji muzycznych, newsów, audycji sportowych i wielu innych. Replaio działa bardzo szybko i sprawnie. Można dodawać stacje do ulubionych, można dodawać również swoje strumienie radiowe.
Można również przeglądać strony internetowe stacji bezpośrednio z poziomu aplikacji. Jest możliwość tworzenia również list ulubionych utworów, pozostaje nam również historia ostatnio słuchanych piosenek. Wystarczy być podłączonym do internetu, aby słuchać wszystkich radiostacji, które chcemy.
Aplikacja Spending Tracker
Kolejna aplikacja dotyczy zarządzania naszymi codziennymi wydatkami. Jeśli chcemy kontrolować w jaki sposób przepływają nam pieniądze na codziennych zakupach to możemy to robić dzięki aplikacji Spending Tracker. Działa ona niezwykle prosto: wpisujemy kwotę, którą wydaliśmy oraz na co, a aplikacja podsyła nam podsumowania naszych wydatków w ciągu miesiąca.
Można również wyciągać dane o tygodniowych wydatkach i rocznych. Na co dzień mamy widok aktualnego salda wraz wydatkami i dochodami. Można za pomocą tego narzędzia zobaczyć, na co wydajemy najwięcej pieniędzy. Bez problemu można tworzyć kilka kont – osobisty, rodzinny, firmowy, itp.
Można również edytować kategorie wydatków i dochodów i wybrać ikonę dla każdej kategorii. Jeśli zamierzamy na pewne rzeczy wydawać mniej, dzięki wykresom można kontrolować swoje postępy. Pozostały budżet można przenosić na kolejny miesiąc. Interfejs jest niezwykle prosty i intuicyjny dla każdego użytkownika.
Przeczytaj także:
Jakie telefony mają najlepsze aparaty?
TPU - popularny materiał do produkcji etui. Co to jest?
Porównanie uchwytów rowerowych. Gear Lock vs Quad Lock. Wrażenia z użytkowania.