Samsung publikuje końcowy raport odnośnie problemów z baterią w modelu Galaxy Note 7
Wadliwa bateria w Galaxy Note 7?
Samsung podzielił się dziś wreszcie swoimi definitywnymi konkluzjami na temat dochodzenia w sprawie wadliwych baterii, które dwukrotnie zaprowadziły do konieczności wycofania smartfona Galaxy Note 7 z obrotu. Aby wyciągnąć niepodważalne wnioski, Samsung przeprowadził serię dokładnych testów we własnym zakresie, dodatkowo wynajmując trzy niezależne grupy branżowe, aby zbadać sytuację w możliwie najbardziej obiektywnym świetle. Producent twierdzi, że przez ostatnie kilka miesięcy przyjrzał się wszystkim aspektom telefonu Galaxy Note 7, w tym sprzętowi, oprogramowaniu, procesowi produkcyjnemu i tak dalej.
Blisko siedmiuset inżynierów Samsunga przetestowało nie mniej niż 200 tysięcy urządzeń Note 7 i 30 tysięcy baterii, będąc w stanie odtworzyć incydenty, o jakich donosili konsumenci na przestrzeni zeszłego roku – przegrzewanie się baterii i awarie termiczne.
BATTERIES INSIDE THE NOTE 7 WERE FLAWED, THE PHONE ITSELF WAS NOT
Kto ponosi winę za niesprawne baterie Note 7?
Jak stwierdza Samsung, sam Galaxy Note 7 (w tym jego konstrukcja, sprzęt i oprogramowanie) nie przyczyniły się do niewydolności baterii. Tym samym mowa tu wyłącznie o problemie z samą baterią. Note 7 został wypuszczony na rynek z bateriami wyprodukowanymi przez Samsung SDI (Producent A na poniższym pokazie slajdów) lub Amperex Technology z siedzibą w Hongkongu (Producent B na slajdach).
Jak przypuszczano ostatnimi czasy, Samsung doszedł do tego, że oba rodzaje baterii miały skłonności zawodzić. Nie mamy zamiaru zagłębiać się w tym artykule w kwestie techniczne, jednak hipoteza jest taka, że oba typy baterii w smartfonie Galaxy Note 7 mogły się przegrzewać i zapalać w wyniku połączenia wad produkcyjnych i konstrukcyjnych. W szczególności akumulatory produkcji Samsung SDI miały skłonność do awarii i zwarć za sprawą deformacji występujących w ich górnych krawędziach i cienkich wewnętrznych separatorów.
Problem z bateriami produkcji Amperex Technology miał z kolei polegać na tym, że brakował w nich taśmy izolacyjnej (tudzież jej nieprawidłowego rozmieszczenia) i – raz jeszcze – wewnętrznych separatorów. Więcej szczegółów technicznych z raportu można znaleźć w pliku PDF załączonym na końcu informacji prasowej Samsunga. Samsung ponownie potwierdził, że do tej pory 96% z „około trzech milionów” modeli Galaxy Note 7, jakie zostały sprzedane i aktywowane, udało się wycofać z obrotu na całym świecie.
Aby poprawić bezpieczeństwo swoich przyszłych produktów, Samsung wdrożył odpowiednie środki, w tym protokoły takie jak „Multi-layer safety measures" oraz "8-Point Battery Safety Check.". Więcej dowiedziecie się, oglądając nagranie wideo zamieszczone poniżej. Samsung powiadomił również o utworzeniu „specjalnej grupy kontrolnej zajmującej się bateriami, w której skład wchodzą zewnętrzni doradcy, uczeni i eksperci badawczy mający zadbać o przejrzystą i obiektywną perspektywę bezpieczeństwa i innowacji akumulatorów”.
Cóż, nie pozostaje nam nic innego jak liczyć, że od tej pory wszystkie smartfony – tak samo te spod logo Samsunga, jak i wszystkie inne – będą bezpieczne w użytkowaniu.
Źródło: phonearena.com
Przeczytaj także:
Japońska firma ma zacząć produkować baterię dla Samsunga Galaxy S8
Jak wymienić baterię w iPhone 8 w domu ?
Co to jest i jak działa Apple AirTag? Bezpieczeństwo, czy niebezpieczeństwo ?